چمن مصنوعی پوششی است که از الیاف مصنوعی تولید می شود و به عنوان شبیه ساز چمن طبیعی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه از چمن مصنوعی در زمین های ورزشی نیز استفاده می شود ولی استفاده از آن در محیط های ساختمانی و زمین بازی کودکان شایع تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چمن مصنوعی تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

چمن مصنوعی چیست-Eurocesped

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی ترکیبی است از الیاف یا رشته های چمن مانند که اغلب از جنس پلی پروپیلن یا پلی اتیلن ساخته می شوند. این پوشش مصنوعی کف از چندین لایه کف، لایه های زهکشی و الیاف چمنی تشکیل می شود.

کاربرد چمن مصنوعی

اگر چه خیلی ها گمان می کنند که چمن مصنوعی فقط پوششی است برای زمین های فوتبال ولی حقیقت این است که این کفپوش در خیلی جاها کاربرد داشته و به مصارف دیگری جز مصرف ورزشی هم می رسد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

محوطه مجتمع مسکونی :

همانطور که می دانید رسیدگی به چمن طبیعی کار بسیار وقت گیری است و در زندگی پر مشغله امروزی کمتر کسی پیدا می شود که وقت کافی برای پرورش چمن طبیعی و رسیدگی به آن را دارا باشد، به همین علت در بسیاری از مجتمع های مسکونی، افراد اقدام به تهیه و نصب چمن مصنوعی می کنند تا هم از فضای سبز دائمی بهره مند باشند و هم نیازی به رسیدگی مداوم به چمن نداشته باشند.

چمن مصنوعی Eurocesped در منزل

زمین های ورزشی :

از آنجایی که بافت چمن مصنوعی بسیار نرم و با کیفیت است و احتمال آسیب رسیدن در حین مسابقه را به بازیکنان کاهش می دهد در بسیاری از زمین های ورزشی مورد استفاده برای ورزش های فوتبال، گلف، لاکراس، بیس بال و… از این نوع پوشش استفاده می شود.

بخوانید  دکوراسیون مدرن منزل با ایده‌های ساده

زمین بازی :

در پارک ها، مهد کودک ها، مدارس و… معمولاً از چمن مصنوعی به عنوان پوشش زمین بازی استفاده می شود تا محیطی امن تر برای بازی کودکان فراهم گردد.

بالکن، پاسیو، گلخانه و بهار خواب :

خیلی از خانواده ها مایل هستند در قسمتی از منزل خود دارای فضای سبزی باشند که ساعتی از روز را در آن مکان آرامش بخش گذرانده و به تمدد اعصاب مشغول شوند، از آنجایی که امکان کاشت چمن طبیعی داخل منزل میسر نیست، بهترین انتخاب برای این قسمت ها چمن مصنوعی است.

چمن مصنوعی در بالکن Eurocespedباشگاه های ورزشی :

امروزه بسیاری از صاحبین معتبرترین و مدرن ترین باشگاه های ورزشی دنیا ترجیح می دهند به جای استفاده از کفپوش، محیط باشگاه را با چمن مصنوعی فرش کنند که ظاهر زیباتر و دوام بیشتری را دارا می باشد.

 انواع مختلف چمن های مصنوعی

نایلون :

Nylon artificial grass Eurocesped

چمن مصنوعی نایلونی قوی ترین و مستحکم ترین نوع از چمن های مصنوعی است. این نوع بدون توجه به تراکم رفت و آمد و وزن افراد قادر است شکل اولیه خود را حفظ کند. جنس نایلونی می تواند حرارت بسیار زیاد را تحمل کند و به همین دلیل در کشورهای گرمسیر بهترین گزینه به شمار می آید. لازم به ذکر است این نوع از چمن مصنوعی از نظر قیمت از بقیه انواع آن گرانتر می باشد.

پلی اتیلن :

جنس پلی اتیلین بسیار شبیه به چمن طبیعی است و برای مصارف خانگی، ورزش های رزمی و زمین های ورزشی یک پوشش ایده آل، نرم و سبز است. چمن مصنوعی از جنس پلی اتیلن بسیار مقاوم بوده و حتی در سخت ترین بازی ها نیز فرم اولیه خود را حفظ می کند. این نوع به جز برس کشی به نگهداری خاصی نیاز ندارد.

بخوانید  3 نکته در مورد دیزاین با پارکت لمینت

پلی پروپیلن :

ارزان ترین نوع چمن مصنوعی جنس پلی پروپیلن است. علاوه بر قیمت مناسب، این نوع ویژگی های دیگر همچون دوام و انعطاف را نیز داراست. توصیه می کنیم در مناطق گرم از این چمن استفاده نشود چون نقطه ذوب آن نسبت به سایر انواع، پایینتر است. بطور کلی معمولاً از جنس پلی پروپیلن برای کفپوش فضای سبز، زمین بازی مهد کودک، مدارس و پارک ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی

  • چمن مصنوعی دارای رنگ ها، انواع و ارتفاع مختلفی است و شما می توانید بنا به استفاده خود مناسب ترین و زیباترین نوع آن را انتخاب نمایید.

  • نیاز به آبیاری ندارد، همانطور که می دانید در خلال بحران آب جهانی که همه ما با آن روبرو هستیم ابن گزینه یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی به شمار می آید، از بحران آب هم که چشم پوشی کنیم، آبیاری چمن روزانه نیازمند صرف وقت زیادی است.

  • نیازی به کود ندارد و این امر موجب می شود از نفوذ مواد شیمیایی و سمی به سفره های آب زیرزمینی جلوگیری به عمل آید.

  • نیازی به کاشت و کوتاه کردن ندارد.

Artificial Grass Eurocesped Gamantj

چمن مصنوعی اسپانیایی Eurocesped

دیدگاه خود را ثبت کنید