این ورزش راهی مناسب برای کمک به مفاصل
این ورزش راهی مناسب برای کمک به مفاصل
ممکن است زانوان شما درد ناگهانی کند، لگنتان صدای غژ غژ دهد، یا شانه هایتان سفت باشد. تای چی می تواند کمک زیادی بکند.
به گزارش آگهی ورزشی به نقل از نسخه، ممکن است زانوان شما درد ناگهانی کند، لگنتان صدای غژ غژ دهد، یا شانه هایتان سفت باشد. تای چی می تواند کمک زیادی بکند.این فن رزمی مراقبه ای تمرین بدنی ذهنی سنتی چینی است که به هزاران سال قبل برمی گردد.علاوه بر ریشه قدیمی آن، شواهد جدیدی نیز وجود دارد که باعث سلامت شما می شود، به ویژه زمانی که به دنبال تقویت عضلات هستید.

تای چی چیست؟
ماری جورسون متخصص طب توانبخشی و فیزیوتراپی در کلینیک مایو در روچستر و مربی تای چی میگوید چیزی شبیه رقص آهسته است.زمانی که تای چی انجام می دهید تجاربی دارید که با تاکید بر وضعیت صحیح از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد. او می گوید: زمانی که به افراد نگاه می کنید می بینید که خیلی به نرمی جابجا می شوند و با دقت از یک وضعیت به وضعیت دیگر می روند.می توانید به طور گروهی در این کلاس ها شرکت کنید. برای بیشتر حرکات به پارتنر نیاز ندارید اگرچه حرکت دست تای چی تشویق به عمل گروهی می کند.

مبتدیان باید وقت را صرف حافظه کنند. ژان نلسون یک مربی متخصص و موسس دپارتمان تای چی در وستچستر نیو یورک می گوید: بعدها، دانش آموزان یاد می گیرند که در حین ارتقای توازن و اتصال انرژی بالاتر روند.تای چی از حرکات کوچک و بزرگ استفاده می کند که اغلب در زمان مشابهی است. نلسون می گوید یک حرکت تنها می تواند باعث یک گام شما شود و بدن شما را بچرخاند درحالیکه بازوها را در جهات مختلف حرکت می دهید و به نرمی بین پاها جابجا می کنید.

تای چی برای مفاصل
در حالیکه ماهیت آرامش بخش و مراقبه ای ان مدت ها آشکار بوده است، اخیرا کارشناسان پردازش فیزیکی تشخیص های بزرگتری یافته اند. نلسون می گوید: امروزه، عمده مردمی که در ایالات متحده هستند تای چی را تمرین می کند ان را به دلیل سلامتی انجام می دهند، نه فقط کنجکاوی عقلی.

تاثیر آن آرام است، بنابرین زانوان، غوزک پا و دیگر مفاصل خیلی تحت فشار نیستند. نلسون می گوید: تقریبا هر فردی می تواند تای چی را انجام دهد. در حقیقت تعدادی از دانش آموزان نلسون در هشتاد سالگی خود هستند و می گوید آن ها اغلب سریعا نتیجه می گیرند.جوریسون خیلی متعجب نیست. او می گوید: بسیاری از محققان نتایج مثبتی را در طول یک یا دو ماه تمرین به دست آورده اند، و برخی افراد می گویند در سالهای بعد احساس بهتری نسبت به ان تمرینات یک ساعته داشتند.

اگر خیلی فعال نیستید ممکن است متوجه تفاوتی شوید که به خاطر حرکت آرام شما است. جوریسون می گوید: زمانی که به طور مکرر مفاصل را فشار می دهید جریان مایع سینوویال در کارتیلج بهتر است. این باعث تقویت ان می شود و باعث می شود انتهای مفاصل لیز شود بنابراین به راحتی حرکت می کنند.

توازن بهتر
دکتر لی اف کالانهان، پروفسور دارو در دانشگاه کارولینای شمالی می گوید: تای چی قدرت ماهیچه و توازن را هم بهتر می کند.او مطالعه ای انجام داد که بر اساس برنامه ی تای چی بود که توسط بنیاد آرتروز انجام شد. نتایج: افراد در دوره ۸ هفته ای توانایی خود را برای توازن ارتقا دادند و درد و خستگی و سفتی کمتری را گزارش کردند.

تحقیقات بعدی که در مجله ی دارویی انگلیس جدید انتشار یافت، نشان داد تای چی برای افرادی که فیبرومالیژیا دارند کمک کننده است، این بیماری است که باعث درد کلی و انتشاری بدن می شود. همچنین ثابت شده است که به افرادی با درد کمر پایین مزمن و همچنین ان هایی که اسپوندیلیت آنکیلوزان دارد، یک بیماری تورم نخاعی، کمک می کند.

همچنین ممکن است جنبه های مراقبه ای تای چی را دوست داشته باشید. جوریسون می گوید: خیلی از افراد راحت تر می توانند روی تفکر خاص یا عبارتی در حین حرکت تمرکز کنند، که این دقیقا آن چیزی است که در تای چی انجام می دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید